تبلیغات
انجام پایان نامه برق - پایان نامه نگهداری و تعمیرات قابلیت اطمینان محور (RCM) شبکه های قدرت

ابزار لودینگ وبلاگ

|

ابزارهای وبلاگ نویسی

انواع روش های نگهداری و تعمیرات


1-
نگهداری و تعمیرات پیشگیرانه

 نگهداری و تعمیرات پیشگیرانه عبارتست از یک روش سیستماتیک برنامه‌ریزی و زمان‌بندی شده جهت انجام کارهای نگهداری مورد نیاز بر طبق برنامه تنظیمی با هدف جلوگیری از فرسایش و پیری بیش از حد اجزا و کاهش توقفات اضطراری.
نت پیشگیرانه بر اساس تناوب اجرای فعالیتها برنامه‌ریزی و اجرا گردیده و به همین دلیل عبارت "نگهداری و تعمیرات بر مبنای زمان"  نیز به این دسته از فعالیت ها اطلاق میگردد .

2-نگهداری و تعمیرات پیش بینانه
بنابراین در نت پیش بینانه پارامترهای تعریف شده برای عملکرد یک وسیله با حدود تعریف شده آنها مقایسه می شوند. پس از انجام تحلیل های لازم، مشکلات بالقوه شناسایی می شوند و اقدامات لازم برای حل این مشکلات انجام می گیرند. در نت پیش بینانه از ابزار پایش وضعیت استفاده می شود. 

3- نگهداری اصلاحی 
در این روش، بعد از بوجود آمدن علائمی از عیب که منجر به توقف تجهیز نشده برنامه ریزی خاصی صورت می‌گیرد تا در زمان مناسب تجهیز رفع عیب شده و به حالت اولیه خود باز گردد.

4-   نگهداری و تعمیرات بر مبنای قابلیت اطمینان یا RCM

جان موبری در مقدمه کتاب "نگهداری و تعمیرات بر مبنای قابلیت اطمینان" که یکی از مراجع مهم در این موضوع به حساب می آید، RCM را چنین تعریف می نماید:

"فرآیندی که بکار می رود تا تعیین شود انجام چه فعالیتهایی برای نگهداشتن دارایی های فیزیکی در سطح مشخصی از کارآیی (مطابق با نظر استفاده کنندگان از آنها) و حفظ کارکرد آنها ضرورت دارد."


برای مشاوره درباره "انتخاب موضوع پایان نامه ارشد برق قدرت" با شماره زیر تماس بگیرید.

09303023303طبقه بندی: انجام پایان نامه برق، مشاوره پایان نامه، کیفیت توان الکتریکی، انرژی های نو یا تولید پراکنده DG، سیستم های انتقال جریان متناوب انعطاف پذیر (ادوات فکتس FACTS)، پایان نامه ارشد برق قدرت،
برچسب ها: تعمیرات و نگهداری قابلیت اطمینان محور، RCM، انتخاب موضوع پایان نامه ارشد برق، پیشنهاد موضوع پایان نامه، نگارش پروپوزال، خطوط انتقال، اجزاء سیستم قدرت،

  • زمرد آگهی
  • آریس موب
  • گسیختن
  • شمال غرب

  • IranSkin go Up
    Online User